Klienci często pytają mnie jak długo można magazynować naklejki 3D przed ich użyciem.

Ma to bardzo duże znaczenie, bo pozwala ograniczać koszty takiej produkcji, gdy zwiększy się nakład produkcyjny.

Wraz ze wzrostem nakładu produkcyjnego koszty produkcji nalepek 3D rozkładają się na większą ilość i dzięki temu możemy produkować dla naszych Klientów po niższej cenie jednostkowej.

Takie zmniejszenie ceny za sztukę ma często duże znaczenie i można to zrobić zamawiając większą ilość etykiet 3D i magazynując resztę produkcji.

Tylko czy takie magazynowane naklejki wypukłe 3D nie stracą swoich właściwości z czasem?

 

Naklejki 3d smecta - przykład produkcji

Naklejki 3D SMECTA – przykład naszej produkcji dla jednej z firm farmaceutycznych.

Trwałość stosowanych przez nas folii i wydruku pozwala na długie magazynowanie takich produktów jak wklejki 3D.

Polecamy okres bezpiecznego magazynowania w zakresie 1 – 2 lat. Wtedy nie ma żadnego ryzyka, że naklejki 3D przed użyciem stracą swoje cechy przyczepności czy estetyki.

Polecamy przechowywać nalepki 3D w temperaturze 15 – 20 stopni celcjusza i zapakowane, co pozwala uniknąć zabrudzeń i kurzu.

Warto więc rozważyć korzystanie z produkcji zwiększonych ilościowo, co czyni produkcję bardziej ekonomiczną i pozwala Twojej firmie na oszczędności.

Oczywiście ma to sens jeśli zużycie naklejek 3D w firmie jest stałe i przewidywalne oraz jeśli w dłuższym czasie nie jest przy etykietach 3D planowana żadna istotna zmiana projektu nadruku.

Wycena naklejek 3D

Kolorystyka nalepek 3D

Gdy projektujemy naklejki 3D staramy się zwracać uwagę na wpływ zalania naklejki na jej kolorystykę. Generalnie zmiana postrzeganego koloru nie jest znacząca, ale jest lekka tendencja do rozjaśnienia wydruku płaskiego po zalaniu do formy wypukłej. Powstaje to na skutek zmiany sposobu odbicia światła od wydruku pokrytego warstwą poliuretanu.

Są połączenia kolorów szczególnie podatne na taką zmianę. Przykładowo często połączenie szarego z pomarańczowym w naklejce płaskiej daje dobry efekt czytelności, a w naklejce wypukłej to połączenie kolorów jest często kłopotliwe. Gdy oceniamy projekt do produkcji patrzymy na niego też pod kątem tego, jaki będzie efekt w wersji wypukłej.

Czasem warto zrobić próbę przedprodukcyjną, aby potwierdzić przewidywania i uniknąć niekorzystnych efektów zmiany postrzegania koloru.